piątek, 06 marzec 2020 07:24

Gabriela Wysocka i Mateusz Kawalec otrzymali stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę  4 marca w Operze i Filharmonii  Podlaskiej  podczas uroczystej gali, marszałek Artur Kosicki, wicemarszałek Marek Olbryś i członek zarządu Marek Malinowski wręczyli listy stypendialne 140 utalentowanym artystycznie uczniom z województwa podlaskiego.

Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się uczniowie z różnych  zakątków naszego regionu mających różnorakie zainteresowania  od muzyki, poprzez taniec, literaturę, teatr, fotografię, aż po sztuki plastyczne, krasomówstwo i modelarstwo. Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej dla uczniów z województwa podlaskiego zostały ustanowione w 2005 roku jako żywy pomnik po śmierci papieża św. Jana Pawła II. Ich celem jest wsparcie utalentowanych dzieci i młodzieży, zwłaszcza tych, które mają  utrudniony dostęp do dóbr kultury. Stypendium ma pomóc w rozwoju zainteresowań, pasji i talentu. 

Miło jest nam poformować, że wśród wyróżnionych jest dwoje uczniów naszej szkoły, Gabriela Wysocka z klasy V OSSP oraz Mateusz Kawalec z klasy II LO (również ubiegłoroczny stypendysta). Gabriela swój talent i uzdolnienia odnalazła w malarstwie, zaś Mateusz, realizuje się w dziedzinie muzyki. Gabrysia przygotowała pracę plastyczną „ Dworek myśliwski” i przekazała swoją pracę jako podziękowanie  dla marszałka.

         Gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

               Zapożyczone ze strony  „ Wrota Podlasia”

 „ Jednym z tegorocznych stypendystów jest Mateusz Kawalec z Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu. Mateusz jest także słuchaczem Szkoły Estradowej im. Anny German w Białymstoku. Stypendium otrzymał jako obiecujący wokalista. Bierze udział w konkursach estradowych m.in. w Polsce, Bułgarii i we Włoszech.

- To stypendium będzie dla mnie dużym wsparciem, przede wszystkim jeśli chodzi o opłaty za szkołę, ale też zakup instrumentu czy rzeczy niezbędnych do występów. – mówił Wrotom Podlasia stypendysta. 

Za osiągnięcia w dziedzinie sztuk plastycznych została doceniona  Gabriela Wysocka (również z Ciechanowca) uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Jest pasjonatką rysunku, malarstwa i rzeźby. Jak podkreśla, pieniądze przeznaczy na zakup narzędzi niezbędnych do prac plastycznych.”

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/kultura/marszalek-wreczyl-stypendia-artystyczne-140-uczniom-z-wojewodztwa-podlaskiego.html

Czytany 1583 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top